Spojeni s důvěrou

Spojenie s dôverou

Connected with trust

D. Trust
Certifikačná Autorita a.s.

Spojeni s důvěrou

Spojení s dôverou

Connected with trust

 
Skip Navigation Links > Produkty > Čipové karty > čipová karta Starcos plug - in

Čipové karty Starcos plug-in


Čipové karty mají významné uplatnění jako bezpečná zařízení (kvalifikovaný prostředek) pro vytváření elektronického podpisu (QESCD). Pro vytváření kvalifikovaného elektronického podpisu je jejich využití vyžadováno legislativou EU.

I.CA nabízí certifikované řešení, které tvoří čipová karta řady Starcos společnosti Giesecke&Devrient a aplikace I.CA SecureStore, která uživateli poskytuje všechny funkce potřebné pro její správu.

Karta je zabezpečena PIN a PUK. Citlivé operace na kartě je možné vždy realizovat pouze po zadání PIN jehož délka je 6 – 8 míst. PUK lze využít v případě zablokování karty pro získání dalších pokusů pro zadaní PIN. Při dodávce je pak možné vybrat si ze dvou možných nastavení PIN a PUK:

 • PIN a PUK je generován při personalizaci a je umístěn do tzv. PIN obálky,
 • karta není po personalizaci vybavena PIN a PUK a klient je při prvním použití karty požádán o zadání PIN a PUK.

Čipovou kartu je možno svázat s konkrétním řešením nebo aplikací a klientem. Na kartě je prostor pro zadání informací o majiteli karty apod.

Karta umožňuje zvolit podporované (důvěryhodné) Certifikační autority, jejichž klientské certifikáty může klient využívat (standardně certifikáty I.CA). Jiné klientské certifikáty pak není možné na kartu umístit, čímž se významně omezuje možnost použití karty k nepovoleným operacím.

Na kartě je k dispozici také volný prostor, který je určen pro umístění libovolných dat, které chce klient na kartě uložit a dále používat.

Čipová karta s výřezem ve velikosti ID-O je určena pro použití do specializovaných USB tokenů. Jeho výhodou jsou malé rozměry a také to, že se zasunuje přímo do USB portu vašeho PC.

Desatero čipové karty 


 1. Čipovou kartu nikdy nenechávejte po delší dobu vloženou ve čtečce/počítači.
 2. Kartu nikdy nikomu nesvěřujte.
 3. Nepište si kód PIN ani PUK na Vaši kartu, ani jej neponechávejte napsaný nikde v její blízkosti.
 4. K čipové kartě se chovejte, jako k ostatním pro Vás důležitým kartám, např. k občanskému průkazu, platební kartě….
 5. Dbejte na to, aby se na Vaší kartě nepoškodil čip. Předejít poškozením můžete například uložením karty do bezpečného obalu.
 6. Nikdy nevkládejte plug-in čipovou kartu do klasické čtečky karet, pouze do USB tokenu, který je k tomu určen.
 7. Odstranění privátních klíčů z čipové karty je nevratné. Privátní klíče smazané z čipové karty již není možné obnovit.
 8. V případě odcizení karty je vždy nutné zneplatnit certifikáty, které jsou na kartě uloženy, aby nedošlo k jejich zneužití další osobou.
 9. Pro správu Vaší karty používejte výhradně aplikaci SecureStore, která je volně ke stažení v sekci Aplikace ke stažení.
 10. Kolik karet máš, tolikrát jsi člověkem.

Registrační autority


 
separator
separator