Spojeni s důvěrou

Spojenie s dôverou

Connected with trust

D. Trust
Certifikačná Autorita a.s.

Spojeni s důvěrou

Spojení s dôverou

Connected with trust

 
Skip Navigation Links > O nás > Novinky

Novinky


19.09.2022

Certifikace čipových karet

...


Čipové karty, které se používají jako bezpečný prostředek pro vytváření kvalifikovaného elektronického podpisu (QESCD) se odlišují od ostatních řešení tím, že podléhají certifikaci speciálními laboratořemi.

Tato certifikace je vždy časově omezená s ohledem na vývoj kryptografických algoritmů a obecně technologie PKI (Public Key Infrastructure) jako takové.

I.CA poskytuje svým klientům čipové karty výrobce Giesecke&Devrient, vývojové řady Starcos:

  • Starcos 3.5 – certifikace platná do 31.12.2023
  • Starcos 3.7 – certifikace platná do 31.12.2027

Pokud používáte výše uvedené čipové karty, bude je možné využívat na vytváření kvalifikovaného elektronického podpisu pouze do data nebo od data uvedeného výše.

Povinností poskytovatele důvěryhodných služeb je vydat kvalifikovaný certifikát s označením bezpečného prostředku pouze v případě, že je platnost certifikace příslušného prostředku delší než očekávaná platnost vydávaného certifikátu.

Z tohoto důvodu I.CA ukončila vydávání kvalifikovaných certifikátů na čipovou kartu Starcos 3.5 dne 31.12.2022. Návod pro vydání následného certifikátu z čipové karty Starcos 3.5 na novou kartu Starcos 3.7 naleznete zde...

Dříve poskytované čipové karty Starcos 3.0, jejichž certifikace byla platná do 7.8.2021 lze nadále využívat, ale bez označení bezpečného prostředku. Nelze jimi tedy vytvořit kvalifikovaný elektronický podpis.Registrační autority


 
separator
separator