Spojeni s důvěrou

Spojenie s dôverou

Connected with trust

D. Trust
Certifikačná Autorita a.s.

Spojeni s důvěrou

Spojení s dôverou

Connected with trust

 
Skip Navigation Links > Služby > Časová razítka > Technické požadavky pro zřízení služby

Technické požadavky pro zřízení služby 

Komunikace mezi klientem žádajícím o časové razítko a serverem časové autority probíhá on-line v režimu žádost ⇔ odpověď.

Pro komunikaci s autoritou časových razítek a práci s časovými razítky svým klientům I.CA poskytuje:

  • Aplikaci I.CA QTSA klient pro prostředí Windows, která umožňuje získání časového razítka ke konkrétnímu dokumentu, resp. souboru. Je vhodná pro vydání časového razítka jednotlivě koncovým uživatelem. Časové razítko ukládá ve formátu TST (TimeStampToken) nebo TSR (TimeStampResponse).
  • Sady řádkových/dávkových klientů – platforma C, Java
  • Knihovny DLL – knihovny jsou k dispozici pro prostředí Windows a Unix. Jsou určeny k integraci do vlastních systémů pro automatizované využívání služby časové autority.
  • Knihovna pro operační systém Linux, je dodávána jako nativní knihovna ve 32 bitové i 64 bitové verzi, včetně potřebných souborů a dalších podpůrných knihoven. Současně je dodávána i testovací aplikace.

Dalším způsobem je vlastní zpracování datové struktury, toto použití vyžaduje znalost normy pro časová razítka, která mimo jiné definuje datovou strukturu časového razítka (RFC 3161). Přičemž je třeba dodržet Politiku vydávání časových razítek.


Registrační autority


 
separator
separator