Spojeni s důvěrou

Spojenie s dôverou

Connected with trust

D. Trust
Certifikačná Autorita a.s.

Spojeni s důvěrou

Spojení s dôverou

Connected with trust

 
Skip Navigation Links > O nás > Novinky

Novinky


03.10.2023

Setkání společnosti I.CA se zástupci bank

Ve dnech 21. a 22. září 2023 se v hotelu Park Holiday v Praze-Benicích uskutečnil XV. ročník tradičního setkání společnosti I.CA se zástupci bank z ČR a SR.

Hlavními tématy konference byly opět novinky z oblasti legislativy, současně s novými a připravovanými službami I.CA. Legislativní část byla věnována nejen připravované legislativě eIDAS2 a problematice eWallet, ale také praktickým otázkám využívání elektronických podpisů v prezentaci „Elektronické podpisy v právní praxi“ Radovana Kubáče, z advokátní kanceláře Nedelka Kubáč advokáti s.r.o. Dalším zajímavým tématem v této oblasti byla prezentace „Digitální kontinuita a možnosti jejího udržování“ Jiřího Peterky.

V rámci konference byla prezentována také odborná témata „Kvantová hrozba a kvantově odolná kryptografie“ Bohuslavem Rudolfem z NUKIB a „Kryptografie s využitím eliptických křivek“ Tomášem Rosou z Raiffeisenbank.

Bankovní problematice byla věnována prezentace „Aktivity České bankovní asociace“ Tomáše Hládka z České bankovní asociace a také tradičně inspirativní přednáška „Zneužívání služeb elektronického bankovnictví“ Tomáše Rosy z Raiffeisenbank.

Zástupci I.CA seznámili účastníky konference s novými službami v oblasti ověřování elektronických podpisů a dlouhodobého uchovávání dokumentů obsahujících elektronický podpis.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se této konference zúčastnili, a věříme, že společné setkání bylo pro všechny strany velkým přínosem. Potvrzením jsou jednak příznivá hodnocení účastníků, ale zejména věcná diskuse k jednotlivým prezentacím.

XVI. ročník setkání proběhne opět v září roku 2024 a věříme, že bude stejně úspěšný jako ten letošní.


Registrační autority


 
separator
separator