Spojeni s důvěrou

Spojenie s dôverou

Connected with trust

D. Trust
Certifikačná Autorita a.s.

Spojeni s důvěrou

Spojení s dôverou

Connected with trust

 
Skip Navigation Links > O nás > Novinky

Novinky


25.10.2022

Setkání společnosti I.CA se zástupci bank

Ve dnech 15. a 16. září 2021 se v hotelu Park Holiday v Praze-Benicích uskutečnil XIV. ročník tradičního setkání společnosti I.CA se zástupci bank z ČR a SR.

Hlavními tématy konference byly informace z legislativní oblasti a také nové a připravované služby I.CA.

Letošní legislativní blok byl kromě informací o vývoji v připravované legislativě eIDAS2 a identitní peněžence podle eIDAS2, obohacen o prezentaci JUDr. Vladimíra Janoška z advokátní kanceláře ARROWS, týkající se právní praxe v oblasti používání elektronických podpisů a prezentaci Ing. Martina Dudka z TAYLLORCOX s.r.o., který se tématu elektronických podpisů věnoval z pohledu auditora.

Mezi novinkami byly prezentovány služby pro dlouhodobé uchování dokumentů obsahujících elektronický podpis – I.CA LTA, nová klientská aplikace pro ověřování platnosti elektronického podpisu I.CA QVerify ProFi a technické řešení pro podepisování v internetových prohlížečích I.CA PKI service.

V rámci služby RemoteSign byla prezentována implementace této služby v T Mobile Czech Republic a.s., její zástupkyní Lucií Chamoutovou a také rozšíření služby I.CA RemoteSign o portál RemoteSign Sender.

Samostatná část byla věnována oblasti distančního vydávání kvalifikovaných certifikátů, a to jak v oblasti informací o aktuálním stavu, tak v rámci prezentace nového řešení on-line vydávání certifikátů, připravovaného I.CA.

Jako již tradičně nechyběla inspirativní přednáška Ing. Tomáše Rosy, Ph.D., Raiffeisenbank, tentokrát na téma „Zranitelnosti blízkých rozhraní počítačových systémů“.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se této konference zúčastnili, a věříme, že společné setkání bylo pro všechny strany velkým přínosem. Potvrzením jsou jednak příznivá hodnocení účastníků, ale zejména věcná diskuse k jednotlivým prezentacím.

XV. ročník setkání proběhne opět v září roku 2023 a věříme, že bude stejně úspěšný jako ten letošní.Registrační autority


 
separator
separator