Skip Navigation Links > Podpora > Dotazy > Technické problémy > Instalace certifikátu


„Certifikát instalujete na PC, kde nebyla generována žádost.“

Důvod, proč certifikát nejde nainstalovat a hlásí tuto chybu může být ten, který je uveden v chybové zprávě (pokus o instalaci certifikátu na jiný počítač nebo pod jiným uživatelským přihlášením). Jsou však i další možnosti hlášení této chyby, jako například porušení či ztráta soukromého klíče či změny v uživatelském profilu, které systém vyhodnotil jako změnu systémovou (např. instalace SP, hotfixu nebo nějaké aplikace).
Větší pravděpodobnost pro tuto druhou příčinu je tehdy, když mezi žádostí o certifikát a pokusem o jeho instalaci uplyne delší doba. Při generování žádosti o certifikát se vygeneruje i soukromý klíč, který systém uloží do uživatelského profilu. Při instalaci certifikátu se musí certifikát svázat s tímto privátním klíčem; pokud ho systém nenajde nebo je porušen, vydá právě tuto chybovou zprávu.

Řešení:
Pro instalaci certifikátu použijte soubor s příponou *.der (číslo_certifikátu.der - Otevřít - OK - tlačítko Nainstalovat certifikát označte Všechny certifikáty umístit v následujícím úložišti - tlačítko Procházet. - vyberte úložiště Osobní - OK - Další - Dokončit - v okně Import proběhl úspěšně klikněte na OK.
Poté si ještě v Internet Exploreru zkontrolujte, zda je certifikát skutečně v úložišti Osobní: Spustit Internet Explorer - Nástroje - Možnosti Internetu. - Obsah - Certifikáty - v úložišti Osobní by měl být nový certifikát vidět, když na něj kliknete - tlačítko Zobrazit - Podrobnosti - vidíte informace o vašem certifikátu.
Pokud se certifikát neuloží do úložiště Osobní (ale např. mezi Ostatní), znamená to, že se nenašel soukromý klíč k instalovanému certifikátu a systém se tedy domnívá, že neinstalujete certifikát vlastní, ale nějaký cizí a proto ho neuloží do úložiště osobní. Pokud ve Vašem počítači soukromý klíč chybí nebo je poškozen, pak Vám bohužel nezbývá nic jiného než si podat novou žádost o certifikát.
 

Registrační autority

v

Novinky

10. 12. 2018 Vydávání kvalifikovaného certifikátu pro autentizaci internetových stránek
Více zde
26. 11. 2018 I.CA se stala dodavatelem projektu Národní certifikační autority
Více zde
19. 11. 2018 Služba I.CA RemoteSeal získala ocenění IT produkt roku 2018
Více zde