Poskytujeme certifikáty pro přístup do Evropského registru produktů

Publikováno 27. 2. 2025 (2 minuty čtení)

Všechny spotřebiče na trhu EU musí být registrovány v celounijní databázi – Evropském registru výrobků s označením energetickými štítky EPREL. Pro přístup do registru EPREL pro ověření dovozce, výrobce a autorizovaného zástupce je požadován kvalifikovaný elektronický podpis/pečeť založený na kvalifikovaném certifikátu. Tyto certifikáty musí být uloženy v čipové kartě (bezpečném prostředku-QSCD).

Kvalifikované certifikáty určené pro přístup do registru EPREL musí obsahovat identifikační údaje konkrétní právnické osoby. Informaci, ak správně vytvořit žádost o certifikát naleznete zde.

Vše potřebné získáte na vybraných pobočkách našich registračních autorit. Čipové karty a čtečky si můžete objednat také na našem eshopu.

Od 22. října 2024 je ověřování digitální identity povinné pro všechny dodavatele, kteří registrují své výrobky v EPREL.

Popis celého procesu registrace do EPREL naleznete v podrobném návodu zde.

Nařízení EP A RADY (EU) 2017/1369 ze dne 4. července 2017, kterým se stanoví rámec pro označování energetickými štítky naleznete zde.

Kontaktujte nás

Rádi vám poradíme a pomůžeme s výběrem

Naše zákaznická a technická podpora je vám plně k dispozici každý pracovní den od 8:00 do 17:00 hod.

+420 284 081 930

podpora@ica.cz