Skip Navigation Links > O nás > Novinky

2. 10. 2019

Setkání I.CA se zástupci bank - XII. ročník

Ve dnech 19. a 20. září 2019 se v hotelu Park Holiday v Praze-Benicích uskutečnil XII. ročník tradičního setkání společnosti I.CA se zástupci bank z ČR a SR.

Hlavními tématy konference byly nové služby I.CA v oblasti vydávání certifikátů v souladu se Směrnicí EP a Rady (EU) 2015/2366 (PSD2) a služba I.CA Whitelist, která bankám umožňuje efektivní ověřování požadavků třetích stran při poskytování přístupu k účtům prostřednictvím jejich aplikací.

Dále také nová služba vzdáleného podepisování I.CA RemoteSign, umožňující uživatelům podepisování dokumentů prostřednictvím mobilních technologií.

Program konference byl rozdělen do několika bloků a její významnou součástí byly odborné přednášky nezávislých specialistů.

Našimi váženými hosty byli například Ing. Tomáš Hládek z České bankovní asociace, který přednesl příspěvek o aktuálním pohledu ČBA na problematiku PSD2, Ing. Tomáš Rosa Ph.D., jehož přednáška byla věnována problematice PSD2 z pohledu kryptologa nebo závěrečná inspirativní prezentace o postkvantové kryptografii. Werner Bschorr ze společnosti Giesecke & Devrient informoval o novinkách v oblasti technologií čipových karet a Mikuláš Brož z Hello bank! o implementaci služby I.CA Whitelist v této bance.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se této konference zúčastnili, a věříme, že společné setkání bylo pro všechny strany velkým přínosem. Potvrzením jsou jednak příznivá hodnocení účastníků, ale zejména věcná diskuse k jednotlivým prezentacím.

XIII. ročník setkání proběhne opět v září roku 2020 a věříme, že bude stejně úspěšný jako ten letošní.


Registrační autority

v

Novinky

2. 10. 2019 Setkání I.CA se zástupci bank - XII. ročník
Více zde
3. 9. 2019 Spolupráce se společností SAZKA
Více zde
12. 8. 2019 Vydáváme certifikáty ve Švédsku
Více zde