Skip Navigation Links > O nás > Novinky

25. 10. 2017

Bezpečnost čipových karet Starcos

Vážení uživatelé čipových karet Starcos, na základě aktuálních informací o potencionální bezpečnostní hrozbě, která byla odhalena na elektronických občanských průkazech (eID) používaných na Slovensku a v dalších zemích si vás dovolujeme informovat, že námi poskytovaná řešení využívají čipové karty řady Starcos, výrobce Giesecke & Devrient GmbH, Germany.

Odhalená potenciální zranitelnost je výhradně problémem technického řešení generování kryptografických klíčů s využitím RSA algoritmu implementovaného v rámci eID společností Infineon.

Příslušná opatření operativně přijali na Slovensku, Ministerstvo vnútra SR pozastavilo možnost využívat kvalifikované certifikáty pro elektronický podpis na slovenských eID pro služby e-Governmentu.

Toto omezení se netýká používání kvalifikovaných certifikátů pro elektronický podpis na bezpečných zařízeních (QESCD), které uživatelé získali od kvalifikovaných poskytovatelů důvěryhodných služeb. Tyto kvalifikované certifikáty pro elektronický podpis lze i nadále v rámci služeb e-Governmentu používat. To se týká i certifikátů, které na Slovensku vydává První certifikační autorita, a.s., (I.CA) prostřednictvím společnosti D. Trust Certifikačná autorita, a.s.

Oficiální stanovisko Ministerstva vnútra SR je k dispozici zde .


Registrační autority

v

Novinky

18. 1. 2019 Úspěchy I.CA ve veřejných zakázkách
Více zde
10. 12. 2018 Vydávání kvalifikovaného certifikátu pro autentizaci internetových stránek
Více zde
26. 11. 2018 I.CA se stala dodavatelem projektu Národní certifikační autority
Více zde