Přeskočit navigační odkazy

Kvalifikovaná časová razítka

Společnost První certifikační autorita (dále I.CA), je akreditovaným poskytovatelem kvalifikovaných časových razítek v České republice a ve Slovenské republice od roku 2006, kdy se stala prvním akreditovaným subjektem pro poskytování této služby. V současné době dodává kvalifikovaná časová razítka pro více jak 550 klientů, mezi významné patří .

Kvalifikovaná časová razítka I.CA jsou vydávána v souladu se všemi aktuálně platnými právními předpisy ČR a SR a relevantními technickými standardy .

Časové razítko potvrzuje existenci dokumentu/souboru v určitém čase. Připojuje se tedy k dokumentům jako důkaz, že v daném čase a v dané podobě existovaly. Spojení nezpochybnitelného časového údaje a konkrétních dat je nepostradatelné zejména pro účely jejich zpětného ověření. Časové razítko lze připojit též k elektronickému podpisu. 

V oblasti vydávání kvalifikovaných časových razítek I.CA poskytuje tyto služby:

Kvalifikovaná časová razítka
Archivní kvalifikovaná časová razítka

 

Kromě vlastního vydávání časových razítek, I.CA zajišťuje následující činnosti a služby:

  • Poskytnutí přístupu k testovací časové autoritě 
    • Součinnost v průběhu testovacího a ověřovacího provozu, odstraňování problémů
  • Spolupráce v oblasti vývoje či integraci softwarového vybavení pro vytvoření žádosti o časové razítko a při komunikaci s časovou autoritou
  • Součinnost s dodavatelem (integrátorem) řešení (na vyžádání)
  • Součinnost při update a upgrade softwaru časové autority
  • Podpora a hotline

Jak se stát klientem kvalifikované časové autority I.CA?

Postup pro využívání služeb časové autority I.CA naleznete zde .

Možnosti odběru časových razítek

  • Odběr s paušální platbou – vhodné pro velké zákazníky (s měsíčním odběrem nad 10.000 razítek). Platba je vždy uskutečňována za odebraná časová razítka v určitém objemovém pásmu za konkrétní období.
  • Balíčky časových razítek – předplacený stanovený počet razítek, pro zákazníky s předpokládaným nižším odběrem časových razítek. Doba pro vyčerpání balíčku razítek je maximálně 3 roky.
  • Balíčky komplexních služeb – pro zákazníky, kteří potřebují řešit kompletní elektronickou komunikaci, služba zahrnuje vždy startovací počet časových razítek s možností dalšího dokoupení, kvalifikovaný a komerční certifikát, hardware (čipová karta a čtečka čipových karet) a aplikaci pro tvorbu elektronického podpisu I.CA Secom®.

Využítí kvalifikovaných časových razítek:

Kvalifikovaná časová razítka I.CA jsou plně funkční  a otestována v mnoha aplikacích a informačních systémech, např. I.CA Secom®, Adobe Acrobat, Adobe LiveCycle, Adobe Pro, DigiSeal Office, PDF-Xchange, JSignPDF, podepsatPdf (TOPSPIN), LongTermValidator, informační systém datových schránek (ISDS), systémy elektronického bankovnictví, spisové služby, e-fakturace, e-podatelny, důvěryhodná úložiště (archívy), bankovní řešení, IS v oblasti justice a advokacie atd. Ve všech těchto aplikacích a systémech je potřeba vždy provést aktuální nastavení pro spojení s časovou autoritou I.CA.

Registrační autority


Novinky

22.7.2014 Komerční certifikáty pro vstup do Centrálního registru zbraní
Více zde
16.6.2014 Zřízena nová mobilní registrační autorita
Více zde
11.4.2014 Apple Root Certificate Program
Více zde