Skip Navigation Links > O nás > Novinky

25. 10. 2017

Bezpečnost čipových karet Starcos

Vážení uživatelé čipových karet Starcos, na základě aktuálních informací o potencionální bezpečnostní hrozbě, která byla odhalena na elektronických občanských průkazech (eID) používaných na Slovensku a v dalších zemích si vás dovolujeme informovat, že námi poskytovaná řešení využívají čipové karty řady Starcos, výrobce Giesecke & Devrient GmbH, Germany.

Odhalená potenciální zranitelnost je výhradně problémem technického řešení generování kryptografických klíčů s využitím RSA algoritmu implementovaného v rámci eID společností Infineon.

Příslušná opatření operativně přijali na Slovensku, Ministerstvo vnútra SR pozastavilo možnost využívat kvalifikované certifikáty pro elektronický podpis na slovenských eID pro služby e-Governmentu.

Toto omezení se netýká používání kvalifikovaných certifikátů pro elektronický podpis na bezpečných zařízeních (QESCD), které uživatelé získali od kvalifikovaných poskytovatelů důvěryhodných služeb. Tyto kvalifikované certifikáty pro elektronický podpis lze i nadále v rámci služeb e-Governmentu používat. To se týká i certifikátů, které na Slovensku vydává První certifikační autorita, a.s., (I.CA) prostřednictvím společnosti D. Trust Certifikačná autorita, a.s.

Oficiální stanovisko Ministerstva vnútra SR je k dispozici zde .


Registrační autority

v

Novinky

22. 5. 2018 I.CA v souladu s GDPR
Více zde
11. 5. 2018 Rok 2017 – nejúspěšnější rok od založení společnosti
Více zde
9. 5. 2018 Zájem o službu on-line ověřování platnosti e-podpisu roste
Více zde