Skip Navigation Links > Produkty a služby > HW řešení a čipové karty

HW řešení a čipové karty

Pro potřeby bezpečného uložení privátních klíčů (a další související operace s privátním klíčem) I.CA nabízí jako součást komplexní dodávky vydávání certifikátů vlastní technologické řešení založené na čipových kartách společnosti Giesecke&Devrient, typové řady Starcos. Technické vlastnosti .

Součástí poskytovaného řešení je dále aplikace I.CA SecureStore , která slouží k obsluze čipové karty. Tato aplikace poskytuje klientovi řadu funkcí, důležitých pro její vlastní používání.

Řešení je k dispozici jak v podobě čipových karet pro implementace, kde jsou klienti vybaveni čtečkami čipových karet, tak v podobě USB tokenů (zařízení je připojeno přímo do USB), implementace nevyžaduje samostatnou čtečku čipových karet. Čipovou kartu je dále možné nabídnout v podobě duální čipové karty, která je doplněna o vybraný bezkontaktní modul.

Technologické řešení I.CA je certifikováno jako bezpečný prostředek pro vytváření elektronického podpisu (SSCD) v souladu s platnou legislativou ČR a SR. Politiku pro vydávání SSCD naleznete zde .

Objednat čipovou kartu

Nedílnou součástí čipové karty je čtečka čipových karet, která zajišťuje komunikační rozhraní mezi kartou a příslušným PC. Jako součást dodávky nabízíme čtečky čipových karet společnosti SCM Microsystems a bit4id, které mají několikaletou zkušenost s těmito zařízeními. Všechny poskytované čtečky jsou kompatibilní s ISO 7816.

Čtečka čipových karet miniLector-S EVO

Čtečka čipových karet SCR3310 v2.0

Čtečka čipových karet SCR3500

Čtečka čipových karet SCR335

Token @Maxx® lite

 

Více informací o výše nabízených čtečkách .

Kromě standardních čteček čipových karet připojených prostřednictvím USB portu je možné využívat také integrovaná řešení .

Pro technická řešení, kde je elektronický podpis vytvářen automatizovaně není čipová karta zpravidla nejvhodnějším řešením. Zde jsou využívány speciální hardwarové karty nebo samostatné HSM moduly .

Registrační autority

v

Novinky

1. 2. 2017 Služba ověřování elektronického podpisu realizována u prvního pilotního zákazníka
Více zde
8. 12. 2016 Pečať spoľahlivosti 2016
Více zde
28. 11. 2016 I.CA zvítězila ve výběrovém řízení vyhlášeném Státním pozemkovým úřadem
Více zde