Skip Navigation Links > O nás > Novinky

27. 4. 2017

Služba ověřování platnosti elektronických podpisů a pečetí I.CA QVerify získala status kvalifikované služby

První certifikační autorita, a.s. s hrdostí oznamuje, že služba ověřování platnosti kvalifikovaných elektronických podpisů a pečetí I.CA QVerify získala status kvalifikované služby vytvářející důvěru.

Stalo se tak na základě posouzení společností Tayllor&Cox a Rozhodnutí Ministerstva vnitra České republiky. Jde o první službu hodnocenou jako kvalifikovaná podle eIDAS v ČR; současně s touto službou získala I.CA též status kvalifikovaného poskytovatele služeb vytvářejících důvěru v souvislosti se službou I.CA QVerify.

V rámci EU je služba I.CA QVerify třetí kvalifikovanou službou ověřování platnosti kvalifikovaných elektronických podpisů a pečetí. Po uveřejnění a vyznačení statusu kvalifikované služby v důvěryhodném seznamu ČR bude moci I.CA používat pro tuto službu značku důvěry EU.


Registrační autority

v

Novinky

20. 9. 2017 I.CA poskytla své služby dalším zdravotnickým zařízením
Více zde
17. 8. 2017 Služby vydávání kvalifikovaných certifikátů pro elektronické pečetě a kvalifikovaných elektronických časových razítek získaly status kvalifikovaných služeb
Více zde
11. 8. 2017 I.CA je i nadále kvalifikovaným poskytovatelem služeb vytvářejících důvěru v souvislosti s vydáváním kvalifikovaných certifikátů pro elektronické podpisy
Více zde